Hejt!

Do wpisu należy podejść z - rozluźnionym tyłkiem , włączonym mózgiem, umiejętnością czytania ze zrozumieniem, oraz szczyptą ironii i sarkazmu.

Każdy z nas  na pewno miał choć raz do czynienia z hejtem nawiązującym do własnej osoby , a dużo częsciej jest się światkiem tytułowego hejtu kierowanego  do innych osób , bardzo często słabszych .
 Słabszych w jaki sposób?- Psychicznie , 
ponieważ nie każdy jest na tyle uodporniony na opinie innych , by poprostu mieć to głęboko i szeroko w dupie. 

Ja od zawsze wiedziałam , że nie wszyscy ludzie są równio rozwinięci  intelektualnie , ale nie zwracałam na to tak wielkiej uwagi dopuki nie zaczęłam sama być można powiedzieć osobą trochę bardziej publiczną niż inne jednostki właśnie poprzez bloga. Przekonałam się o tym nie stosunkowo nie dawno gdy niektóre jakże bardzo potrzebujące atencji osoby chciały zwrócić na siebie uwagę i poczuć się fajniejsze poprzez hejtowanie a raczej jak pewna osoba to nazwała  ~ wyrażaniem własnej opini na temat [...]  Okej , nie miała bym nic do tego gdyby dana osoba miała chociaż ociupinkę wiedzy na temat na który sie wypowiada ... Osoba poruszająca tematykę o której nie ma zielonego pojęcia moim zdaniem sama siebie pogrąża. 

W momencie gdy czytam komentarze typu : '' Ale ladnie na tym zdjęciu wyszłaś , tylko włosy masz zniszczone .'' lub  '' Hybryda odpada, pomadką wyjechałaś a się za sesje bierzesz''  - Ależ dziękuje , że tak bardzo się martwisz o mnie i mój wygląd , ale ja na prawdę tego nie potrzebuje. 
=Komentarzy podanych w przykładach nie znajdziecie już na moim blogu ponieważ je usunęłam z powodu jakże lojalnej i intrapnej solidarności z mojej strony więc hejterzy mogą się czuć bezpieczni=
Hejt , bardzo często wulgarny ma na celu zmanipulować, wkurzyć itd itd ., Ale nie prościej by było 'jak już ktoś chce sie wypowiadać na temat  użyć odpowiednich do sytuacji argumentów?- A no tak zapomniałam , że  ich nie ma, a oskarżenia i wyzwiska są bezpodstawne - ''bo tak ''

Podam przykład - grupka kobiet widzi na ulicy  chudą dziewczynę  i już się zaczyna :
-tfu jaka wychudzona , -na jedzenie ją nie stać , - płaska deska ,- anorektyczyka ...
 STOP!
Nawet jeśli ta osoba jest chora na anoreksje to w jaki sposób załużyła na hejt? Moje przykłady to pikuś w porównaniu do tego jakie szambo ludzie są w stanie wylać na drugiego człowieka.
Jakakolwiek inność zawsze jest postrzegana jako coś złego nie zależnie od tego czy są do tego powody .

Ostatnio idę ulicą i mijam panią z wózkiem na którym siedział w pewien sposób nie pełnosprawny chłopak wiek około 19 i wydawał odbierane wedłóg innch '' dziwne dzwięki''? 
Rekacja ludzi? -ŚMIECH 
No bo jakże śmieszne jest to , że ktoś jest chory nie? 
Ale ruszmy pustym mózgiem i pomyślmy czy on sam sobie wybrał to , że jest chory? Chciał być taki, marzył o tym? NIE!  Poprostu sie taki urodził albo miał wypadek przez który na tym wózku własnie siedzi. Nie miał na to wpływu tak jak inni nie mają wpływu na to co się za chwile wydarzy .. Bo patrząc i się śmiejąc możesz nawet sie nie zorientować kiedy wpadniesz pod samochód i będziesz wyglądać i sie zachowywać tak samo jak on i wtedy to nie tobie będzie do śmiechu , bo przekonasz się jak to jest gdy wszyscy się z ciebie śmieją .  Taki dość brutalny przykład , ale irytuje mnie bardzo takie zachowanie . 
Ten sam chłopak gdyby był zdrowy pewnie miałby pełno znajomych , dziewczynę , grałby w piłkę i imprezował jak 70% ludzi w jego wieku , a teraz jest przez wszystkich odrzucany. I za co ? Nikt nie jest w stanie tego wyjaśnic...

Więc zanim coś zrobisz, zaczniesz się śmiać i hejtować rusz głową bo dla ciebie to jest chwila o której zaraz zapomnisz ,a w psychice  tamtej osoby to zostanie na długi długi czas. 


Dziękuje za wszystkie komentarze , każdy jest dla mnie wielką motywacją i daje mi chęci do działania!

2 komentarze:

  1. ten z którym piszesz1 października 2018 19:49

    Alez sie rozpisalas

    OdpowiedzUsuń
  2. świetnie napisana notka, coraz część mówi si o hejcie jako niekorzystne zjawisko.

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj